Aktualności


Noworoczny koncert muzyki klasycznej 29 stycznia

Serdecznie zapraszamy na noworoczny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu sopranistki Anny Butkiewicz oraz pianisty Jakuba Burzyńskiego. Koncert odbędzie się 29 stycznia 2022 w godzinie 17:00 w Oranżerii Klubu Sosnowego, ul. Trakt Lubelski 40a. To będzie wyjątkowy wieczór dla fanów muzyki klasycznej.

Bilety w cenie 100 zł dla 1 osoby.

Bilet oraz aperitif dla 1 osoby: 120 zł

Bilet, aperitif oraz kolacja z artystami dla 1 osoby: 220 zł

Bilet, aperitif, kolacja z artystami oraz nocleg ze śniadaniem dla 2 osób: 670 zł

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ REZERWACJE: 

Piotr Malik, tel. 502 707 710, e-mail: p.malik@klubsosnowy.pl


Artyści:

Anna Butkiewicz jest absolwentką Konzerwatorium Leoša Janáčka w Ostrawie, wydziału śpiewu operowego. Podczas stu­diów już współpracowała z Operą Narodową w Ostra­wie, śpiewając partie Esmeraldy w operze Sprzedana Narzeczona Bedřicha Smetany. Studia ukończyła wy­stępując w H. Purcella Dido and Aeneas w roli Dido i koncertem z Filharmoni Leoša Janáčka. W roku 2005 uzyskała dyplom magisterski na wydziale wokalnym Uniwersytetu ostrawskiego. Brawurowy debiut artystki odbył się w 1999 roku w teatrze NDM w Ostrawie w roli Sylwy w operetce Księżniczka Czardasza Emmericha Kalmana. Zaowocowało to wieloletnią współpracą z tym teatrem. W kolejnych latach wystąpiła także na scenach teatrów: Jihočeské Divadlo Opera, Moravské divadlo Olomouc, Mahenovo divadlo Brno. W roku 2004 uzyskała nominacje do nagrody teatralnej Cze­skiej Republiki Thalia za najlepsze wykonanie głównej żeńskiej partii Elisabethy w spektaklu Ziemia Uśmie­chu Franza Lehara. Brała udział w koncertach muzyki kameralnej oraz oratoryjnej, interpretując muzykę okresu Baroka i klasycyzmu np. Jan Jakub Ryba Česká Mše Vánoční, Joseph Haydn Die Schopfung. Występo­wała ponadto ma koncertach i recitalach m in. na 17th Internatinal music Festival Janackovy Hukvaldy, Ost­rava Days Festiwal współczesnej muzyki klasycznej. Artystka w swoim repertuarze ma również utwory muzyki np.crossover, muzikal, z którymi występuje podczas różnych Gali. Występowała w krajach Europy, Japonii, Stanach Zjednoczonych. A także udzielała się jako pedagog wokalny na Konserwatorium Leoša Janáčka.

Współpracuje także z Orkiestrą symfoniczną „Moravskoslezská Sinfonieta“ z którą wystąpiła, na „Letní koncert filmové a populární hudby v Řepištích 2018“ W tym samym roku zaśpiewała koncert z okazji 100lecia powstania Czeskiej republiki dla Ambasady Czeskiej w New Yorku na Manhatanie.

Jest współzałożycielką Szkoły Muzikalowej B&B, która od października wystawia muzikal Friends w stałym repertuarze sezonu 2019/20 teatru Capitol w Warszawie, w którym także występuje.

 

Jakub Burzyński urodził się w 1976 roku w Zabrzu. Początkowo kształcił się jako pianista, ukończył Teorię Muzyki na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Śpiew Solowy na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Studiował również dyrygenturę symfoniczno-operową. W 1998 roku założył zespół La Tempesta, z którym regularnie koncertuje i nagrywa repertuar XVI-XIX wieku. Kreował główne role w operach Charpentiera (Acteon), Purcella (King Arthur), Vivaldiego (Dorilla in Tempe), Haendla (Giulio CesareRinaldo), Myslivecka (Motezuma), Mozarta (Apollo et HyacinthusMitridate re di Ponto), Krauzego (Balthazar) i Zycha (Poiesis). Jako solista i dyrygent dokonał nagrania dwudziestu CD dla wytwórni BIS, ARTS, DIVOX, NAXOS, MUSICON oraz DUX, w tym 12 albumów z muzyką polską. Album Vespers of Sorrow z kompozycjami Antonio Vivaldiego został okrzyknięty Nagraniem Roku przez brytyjski portal Music Web International. Jakub Burzyński jest kierownikiem artystycznym Festiwalu Muzycznego Barok w Radości, wieloletnim wykładowcą Letniej Szkoły Muzyki Barokowej w Kelč, Holešovie i Valticach (Czechy), kierownikiem artystycznym Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej Schloss Scharfeneck oraz stałym prelegentem Festiwalu Cichej Muzyki w Toruniu.

Call Now Button