Aktualności


Najlepsze piwo świata - od dziś w naszej ofercie!

Najlepsze piwa świata pojawiły się w karcie Restauracji Klub Sosnowy!

 

Uwarzone przez jeden z 8 istniejących na świecie browarów, mieszczących się w zakonach Trapistów. Piwo z Brasserie Rochefort, mieszczącym się w zakonie Abbaye Notre-Dame de Saint-Rémy de Rochefort.
Piwo Trapistów – ta najszlachetniejsza odmiana piwa warzona jest
zaledwie w 8 browarach. Aby piwo mogło być nazywane piwem trapistów musi spełniać kilka wymogów:
– Musi być warzone w murach zakonu Trapistów, przez mnichów i pod ich kontrolą.
– Browar musi być własnością klasztoru.
– Celem istnienia browaru nie jest zysk.
– Wszystkie przychody ze sprzedaży piwa są przeznaczane na działalność klasztoru a nadwyżka oddawana na cele charytatywne.


Rochefort 6 ma kolor burgundu, jest mocno nasycone dwutlenkiem węgla. Lekka piana nie utrzymuje się zbyt długo. Korzenne aromaty z posmakiem drożdży sprawiają, że to najsłabsze z piw Rochefort 6 ma bardzo zrównoważony charakter.

Rochefort 8 ma mahoniową barwę, delikatną i trwałą pianę. Aromaty delikatne i bardzo zrównoważone. Korzenny i ostry w pierwszej chwili smak ustępuje, by ukazać aromaty czekoladowe i karmelowe.

Niektórzy uważają Rochefort Trappistes 10 za najlepsze piwo na świecie. Mimo dużej zawartości alkoholu, znakomicie łączy siłę, charakter, miękkość, łagodność i całe mnóstwo aromatów. W smaku czuć wyraźną nutę figową z dodatkiem miodu, rodzynki, śliwki i czarną porzeczkę.